Szybkie porady, jak kupić idealny dywan

Szybkie porady, jak kupić idealny dywan

Ocena: 0.00
Kategoria:Dom i ogród
Dodano:

Mało kto wyobraża sobie dom bez dywanu. Istnieje on w naszych głowach jako nieodłączna część pokoju. Pomimo tego, że przez lata zmieniała się moda, nadal bardzo często gości we wnętrzach. Duże, małe, kolorowe, stonowane lub kontrastowe. Każdy dom, pokój i właściciel dywanu jest inny. Mogą one wyrażać nasze poczucie estetyki, nastroje, charaktery. Jak stworzyć wyjątkowy klimat wnętrza, używając do tego celu dywanu? Dowiedzcie się sami.

Jak dopasować najlepszy materiał dla dywanu do wnętrza?

To, z jakiego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego albo sypialni w największym stopniu pasować będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Dzięki temu idealnie sprawdzi się u alergików. Prócz tego pięknie błyszczy, łatwo go oczyszczać i ogrzewa podłogę nie gorzej aniżeli dywany wykonane z wełny.

Wełna jako materiał wykorzystywany w produkcji dywanów sprawdzi się super w pomieszczeniach, po których często się chadza. Jego zalety uwydatnią się w przedpokoju i pomieszczeniach, w których umieszczone jest ciężkie umeblowanie. Wełna jest sprężystym materiałem i nie ulegnie odkształceniu pod wpływem nacisku. Bardzo dobrze izoluje oraz wpływa na regulację wilgotności. Dobrym miejscem na dywan z wełny będzie także pobliże łazienki lub drzwi tarasowych.

Nie zaleca się wykorzystywania dywanów z materiałów syntetycznych w często okupowanych pomieszczeniach. Mogą one wywoływać uczulenie domowników i wydzielać niebezpieczne dla ludzi substancje.

Jaki rozmiar dywanu będzie najlepszy?

Wielkość dywanu zlokalizowanego w pokoju ma wpływ na wizualny odbiór przestrzeni. Ogólna zasada mówi, ażeby zachować minimum 20 cm odstępu pomiędzy dywanem a ścianą. Nie będzie on wtedy wizualnie pomniejszał pokoju. Dywan może znajdować się pod meblami. Jest on w takiej sytuacji ochroną przed porysowaniem podłóg. Wskazane jest rozważyć zakup paru mniejszych dywanów i umieścić je w różnych miejscach pomieszczenia. Na przykład pod większymi obiektami.

Kształt i kolor dywanu - jak dopasować je do pomieszczenia?

Rozłożenie i kształt dywanu nie powinny być przypadkowe. Najlepiej kiedy ma on kształt analogiczny do kształtu pokoju. Ułożony względem ścian powinien być tak, ażeby nie dzielił pokoju na dwie części. W pomieszczeniu na planie kwadratu najlepiej sprawdzi się kwadratowy dywan. Można również pobawić się rozmieszczeniem mebli i w ten sposób pozornie zmienić kształt. Wówczas wybrać można dywan o zbliżonym obrysie.

Wybierając dywan do pomieszczenia, dobrze upewnić się czy zwróciliśmy uwagę na jego zastosowanie. Inny dywan wybierzemy do pokoju, w którym będziemy przyjmować gości, inny do pokoju dziecięcego, inny, kiedy mieszkamy sami, a jeszcze inny, kiedy mamy czworonożnych przyjaciół. Wartym rozważenia jest zakup dywanu w kolorze sierści czy włosów psa lub kota. Dzięki temu nie będzie ona tak bardzo widoczna na podłodze. Jeżeli mamy psa o czarnym umaszczeniu, jego sierść będzie wyglądała lepiej na ciemnym dywanie. Jasne dobrze podkreślają przestronne wnętrza. Najlepiej jest dobrać kolory do kolorów ścian, podłóg i mebli.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak wybrać najlepszą bramę do garażu?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Szybkie porady, jak kupić idealny dywan
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jak wybrać najlepszą bramę do garażu?
Data dodania:
0.00
0
Mało kto wyobraża sobie dom bez dywanu. Istnieje on w naszych głowach jako nieodłączna część pokoju. Pomimo tego, że przez lata zmieniała się moda, nadal bardzo często gości we wnętrzach. Duże, małe, kolorowe, stonowane lub kontrastowe. Każdy dom, pokój i właściciel dywanu jest inny. Mogą one wyrażać nasze poczucie estetyki, nastroje, charaktery. Jak stworzyć wyjątkowy klimat wnętrza, używając do tego celu dywanu? Dowiedzcie się sami.Jak dopasować najlepszy materiał dla dywanu do wnętrza?To, z jakiego materiału powinien być nabywany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego albo sypialni w największym stopniu pasować będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Dzięki temu idealnie sprawdzi się u alergików. Prócz tego pięknie błyszczy, łatwo go oczyszczać i ogrzewa podłogę nie gorzej aniżeli dywany wykonane z wełny.Wełna jako materiał wy...