Drzwi zewnętrzne do domu - co musisz o nich wiedzieć?

Drzwi zewnętrzne do domu - co musisz o nich wiedzieć?

Ocena: 0.00
Kategoria:Dom i ogród
Dodano:

Drzwi zewnętrzne pełnią nie tylko tak oczywistą funkcję, jaką jest ochrona wejścia do domu i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Stanowią one tez wizytówkę naszego lokum. Powinny zatem pasować do elewacji oraz stylu wykończenia budynku. Warto wziąć tu pod uwagę odcień pokrycia dachowego lub ram okiennych. Liczy się też sama jakość wykonania drzwi. Mają działać sprawnie, bez usterek, być szczelne i niezawodne. 

Drzwi zewnętrzne – na co zwracać uwagę?

Aby drzwi wejściowe były praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, ich szerokość nie powinna być mniejsza aniżeli 90 cm. To niezwykle ważne, jeżeli wśród mieszkańców jest osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub też planowane jest wnoszenie, lub wynoszenie mebli.

Ergonomiczność drzwi jest w takim razie najistotniejsza także ze względów bezpieczeństwa. Mechanizm działania musi być solidny oraz regularnie sprawdzany.

Z jakimi rodzajami drzwi najczęściej można się spotkać?

Przeważnie wybierane drzwi wejściowe do domu bądź też mieszkania wykonane są z:

  • drewna,
  • stali,
  • PCV,
  • aluminium.

Drzwi zewnętrzne wykonane z drzewa przynależą do jednych z najdroższych, lecz także bardzo mocnych. Do ich produkcji wykorzystuje się sosnę, mahoń, dąb i meranti. Rama i ościeżnica wykonane są z klejonki drewnianej, natomiast skrzydło pokrywa się płytą wiórową, HGF lub też sklejką. Cechują je naprawdę dobre parametry cieplne.

Drzwi wykonane ze stali są najczęstszym wyborem z uwagi na ich trwałość, odporność na uszkodzenia i atrakcyjność cenową. Ramę wykonuje się z drewna czy też stali i pokrywa arkuszami blachy. Ich atrybuty cieplne są trochę gorsze, ponieważ trudno jest je ocieplić.

Z kolei dobre parametry cieplne mają drzwi wejściowe wykonane z PCW. Są bardzo popularne oraz dużo tańsze. Łatwo możemy dopasować je do bramy garażowej, okien lub zewnętrznych rolet.

Najdroższym typem drzwi są te wyprodukowane przy zastosowaniu aluminium. W większości wypadków możemy je spotkać w budynkach użyteczności publicznej. Jednak coraz częściej znajdują się w ofertach dla domów jednorodzinnych.

Drzwi wejściowe – na co jeszcze zwracać uwagę?

Jedną z najważniejszych funkcji drzwi zewnętrznych jest ochrona domu przed wychłodzeniem. Skrzydło drzwiowe musi być bardzo szczelne, aby nie dostawało się do środka zimne powietrze, ale także by nie wydostawało się ciepło z wnętrza domu. Bardzo istotna jest także ochrona przed potencjalnymi włamywaczami. Na rynku istnieją drzwi typowo oznaczone jako antywłamaniowe (RC).

Drzwi tego typu poddawane są różnym testom, między innymi takim z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, jakimi posługują się złodzieje. Jeśli jesteśmy szczególnie wyczuleni na hałasy lub gdy dom znajduje się blisko głośnej jezdni, istotna może być także kwestia szczelności akustycznej drzwi. W tym celu należy zwrócić uwagę na materiał, jakim są one wypełnione.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak wybrać najlepszą bramę do garażu?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Szybkie porady, jak kupić idealny dywan
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jak wybrać najlepszą bramę do garażu?
Data dodania:
0.00
0
Szybkie porady, jak kupić idealny dywan
Data dodania:
0.00
0
Drzwi zewnętrzne pełnią nie tylko tak oczywistą funkcję, jaką jest ochrona wejścia do domu i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Stanowią one tez wizytówkę naszego lokum. Powinny zatem pasować do elewacji oraz stylu wykończenia budynku. Warto wziąć tu pod uwagę odcień pokrycia dachowego lub ram okiennych. Liczy się też sama jakość wykonania drzwi. Mają działać sprawnie, bez usterek, być szczelne i niezawodne. Drzwi zewnętrzne – na co zwracać uwagę?Aby drzwi wejściowe były praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, ich szerokość nie powinna być mniejsza aniżeli 90 cm. To niezwykle ważne, jeżeli wśród mieszkańców jest osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub też planowane jest wnoszenie, lub wynoszenie mebli.Ergonomiczność drzwi jest w takim razie najistotniejsza także ze względów bezpieczeństwa. Mechanizm działania musi być solidny oraz regularnie sprawdzany.Z jakimi rodzajami drzwi najczęściej można się spot...