Tablet - jak wybrać ten najlepszy? Jakie parametry są decydujące przy zakupie tabletu?

Tablet - jak wybrać ten najlepszy? Jakie parametry są decydujące przy zakupie tabletu?

Ocena: 0.00
Dodano:

Wiele osób, które planują zakup urządzenia mobilnego, jakim jest tablet, nie wiedzą dokładnie czym kierować się podczas podejmowania decyzji. Wybór sprzętów w sklepach jest ogromny, a producenci co i rusz kuszą nas nowymi udogodnieniami i funkcjami. Warto zadać sobie zatem pytanie, do czego sprzęt będzie nam potrzebny, a później szukać modelu, który posiada wszystkie potrzebne funkcje. Poniższy artykuł będzie w tym pomocny.

Czym dokładnie jest tablet? Wyjaśniamy definicję tabletu

Tablet jest wielofunkcyjnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zazwyczaj ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego używania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury oraz myszki.

Najważniejsze zalety tabletów to ich wielkość oraz waga. Nieduże wymiary pozwalają na komfortowe noszenie go w torebce, plecaku, czy dłoni. Przekątna ekranu tabletu to w większości wypadków od 7 do 12 cali. Korzystanie z internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, dodatkowo w wielu przypadkach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz wykorzystywać go jak smartfona.

Jakie jest przeznaczenie tabletu i co możemy na nim robić?

Okazję do korzystania z tabletu znajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Z uwagi na spory ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, bądź robienia zakupów w sieci.

Zainstalować na nim można większa część aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry albo oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami niezwykle wielozadaniowymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami znajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Jakimi wytycznymi kierować się podczas zakupu swojego tabletu?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Idź do sklepu, chwyć tablet w ręce oraz oceń, czy wielkość, waga i jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Wysokiej jakości sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem przemyśl, do czego przeważnie będziesz używał swojej narzędzia. Jeśli będzie to urządzenie wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa aniżeli w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeżeli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi albo obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila oceniany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na pracę przez dłuższy czas. Rozwiązania budżetowe pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby przeciętnego zjadacza chleba.

Dla wielu osób bardzo ważny jest aparat fotograficzny, który będzie wbudowany w tablecie. Niektóre modele wyposażone są w dwa aparaty — tylny i przedni. Dzięki nim można nie tylko robić jakościowe zdjęcia, ale także prowadzić rozmowy na żywo i videokonferencje. Jest to świetne rozwiązanie dla biznesmenów. 

Ważnym elementem, który będzie decydował o wyborze modelu, będzie zapewne cena. Na rynku można zakupić tablety już od kilkuset złotych. Te z niższej półki cenowej cechują się mniejszą ilością dostępnych funkcji. Zazwyczaj najbardziej warte uwagi są urządzenia z minimum średniej półki cenowej.

Oceń artykuł
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Technologia i Internet
Jak sprzątać lodówkę w poprawny sposób?
Data dodania:
0.00
0
Najlepsza maszyna do szycia – którą kupić?
Data dodania:
0.00
0