Jak wybrać niesamowity prezent na chrzciny?

Jak wybrać niesamowity prezent na chrzciny?

Ocena: 0.00
Kategoria:Rodzina i dzieci
Dodano:

Prezent na chrzest powinien spełniać kilka warunków, aby był trafiony idealnie. Na pewno warto, aby nawiązywał do tego wyjątkowego dnia, a także przywoływał wspomnienia. Musi być to coś, co można zachować na wiele lat, aby stanowiło pamiątkę dla dziecka, które z biegiem czasu stanie się nastolatkiem, a następnie dorosłym. Jakie pomysły warto wziąć pod uwagę?

W jakim sklepie można kupić medalik? 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – zwykle łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych albo z krzyżem. Podarunek tego typu z reguły będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Ilustrowana Biblia jako prezent na chrzciny 

Przekazana prostymi słowami oraz opatrzona pięknymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne opowieści. Powinno się zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w szeregu przypadków studiować i oglądać obrazki.

Liczy się także forma – spore rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wtedy najlepszym pomysłem na upominek będzie naturalnie taka forma.

Modlitewnik na Chrzest Święty

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę podobną do Biblii dla dzieci. Istnieją także serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę dużo.

Maskotka – patron na chrzciny 

Nowatorski pomysł na podarek i utworzenie wyjątkowej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną zabawką oraz przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można znaleźć w sieci osoby, które tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę jako personalizowany prezent 

W wielu sklepach oraz pracowniach artystycznych znajdziesz różne formy artystyczne nadające się na prezent. Mogą być to nie tylko tradycyjne obrazy, ale także rysunki, ryciny, płaskorzeźby i wiele innych. Jeśli masz zdolności malarskie, taką pracę możesz wykonać sam. Warto także z tyłu umieścić dedykację oraz datę tego wydarzenia, aby uzupełnić podarunek. Taki upominek idealnie nada się jako element wystroju pokoju dziecka.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak wybrać niesamowity prezent na chrzciny?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Komentarze

Moja córeczka dostała medalik. Cieszę się bo będzie już go miała na komunię.

0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Rodzina i dzieci

Brak artykułów